Çocuklar İçin İngilizce (Junior Program)

Program, çocukların yabancı dil eğitimini çocuk psikolojisine uygun olarak geliştirilmiş müfredat ve materyalle desteklemektedir. Çocukların ilgi, yetenek ve ihtiyaçlarına yönelik içeriğiyle İngilizceyi ileri seviyelere kadar eğlenceli bir şekilde öğretmeyi amaçlamaktadır.

Junior English programı çocuklara temel konuşma yeteneğini şarkılar, oyunlar, etkinlik ve hikayelerle öğretme amacına yönelik olarak hazırlanmıştır.

Programın ilk seviyesinde işlenen konular arasında alfabe, sayılar, tanışma diyalogları, hayvanlar, yön talimatları verme ve aile ilişkileri yer almaktadır. İlk seviyeden sonra öğrencilere fiil zamanları, ev hayatı ve çevre tasvirleri ile kelime bilgilerini geliştirmeye yönelik çalışmalar sunulmaktadır. Programın esas hedefi sözel ifade yeteneği ve konuşmadır.
Öğrenciler yazılı ve sözlü olarak inlingua® Junior English seviye tespit sınavına girdikten sonra uygun sınıflara yerleştirilir. Junior grupları en fazla 10 öğrenciden oluşur. Eğitim süresince inlingua® International Junior English ders kitabı, dinleme CD'si ve ek materyaller kullanılır. 

 

inlingua Junior İngilizce Programı

 

 

English Junior 4 
120 Ders Saati

Anadili ingilizce olan kişilerin konuşmalarını takip edebilir, kendisini doğru ve doğal biçimde ifade edebilir. Tartışmalarda etkin rol alabilir, akıcı bir dille fikirlerini, dileklerini ifade edebilir.


English Junior 3 
120 Ders Saati

Doğru telafuz ve tonlamayla kısa konuşmalar yapabilir. İhtiyaçlarını karşılayabilir, ifade ve isteklerini karmaşık cümle yapılarıyla beyan edebilir. Yaş gurubuna göre günlük hayatta kaşılaştığı durumlarda sorunsuz iletişim kurabilir.


English Junior 2 
120 Ders Saati

Basit durumlarda hedeflenen dili kullanabilirler. Diil açık şekilde çok az hata ile konuşabilirler. Yaş gruplarına uygun diyaloglarda hedef dili kullanabilirler. Alıkanlıklarını anlatabilir, ayları günleri söyleyebilirler.


English Junior 1 
120 Ders Saati

Hedef dilin ses ve ritimlerine alışarak, kendileri ve yakın çevreleriyle ilgili temel kelime bilgisine sahip olurlar. Kısa ifade ve sorular üretebilir ve anlabilirler. Objeleri ve özelliklerini tasvir edebilir, sayı sayabilirler.

 

Junior English-Teen English

inlingua Junior English and Teen English materials conform to the levels defined in the Council of Europe’s Common European Framework of Reference for Languages.

Junior 1 and Junior 2 cover level A1 of the Common European Framework, whereas Juniors 3 and + cover A2. With some prepapration for the specific exam format, young students should be able to pass the Young Learners of English Tests at their respective level.

The existence of Teen English program for level B1 will facilitate the smooth transition form children’s materials to the adult GPP book at level B2.  

inlingua® JUNIOR ENGLISH
120 lessons 120 lessons 120 lessons 120 lessons 120 lessons
PRE-JUNIOR JUNIOR 1
A1/Starters
(Beginner)
JUNIOR 2
A1/Movers
(Intermediate)

JUNIOR 3
A2/Flyers
(Upper-Intermediate)

JUNIOR 4
A2/Flyers

(Advanced)

 


 

inlingua® TEEN ENGLISH

80 lessons

80 lessons

80 lessons

80 lessons

80 lessons

80 lessons

                                    TEEN

                                    

 

TEEN                                      

 

TEEN                                 

TEEN 

 

TEEN                               

TEEN

1A  1B 2A 2B 3A 3B
  (KET-Key English Test)   (PET-Preliminary English Test)   (FCE-First kjlkljlCertificate in English)