İş Odaklı Programlar (APP)

İsviçre Bern’de bulunan inlingua International Araştırma ve Geliştirme Merkezi tarafından hazırlanan ve hedeflenen dilde profesyonel bilgi kazanmaya yönelik eğitim programlarıdır. Yabancı dil eğitimiyle ilgili gelen talepler karşısında ideal çözümler sunan inlingua® için belirleyici faktör kişinin dil öğrenimindeki hedefidir. Bu nedenle kişinin ihtiyaçlarına uygun program, ders sayısı, eğitim programının ve ders saatlerinin düzeni önem arz eder. Yazılı ve sözel olarak dil bilgisi değerlendirilen ve ihtiyaç analizi yapılan kişi amaçlarına uygun programa yerleştirilir.

 

  • Hedeflenen dilde hiçbir bilgisi olmayan kişiler iş hayatında iletişim kurmak için gerekli temel bilgiye bu programla sahip olmaktadır. 
  • Dilbilgisi yapılarının yanında iş alanıyla ilgili özel terminoloji öğrenmeye ihtiyacı olanlar programdan yararlanmaktadır. 
  • Hedef dilde bilgi birikimi olan, olaylar karşısında kendini basit şekilde ifade edenler ve iş performansını geliştirmek isteyenler programla doğal ve akıcı konuşabilmektedir. 
  • Dil bilgisi düzeyi iyi seviyede olan ancak iş alanıyla ilgili konularda konuşma açısından güven kazanmak isteyenler programdan faydalanabilmektedir. 
  • Dilde üstün bir hakimiyeti olanlar program ile dilin farklı yapılarını kullanarak ifade çeşitliliğini sağlayabilmektedir.

     

inlingua® İŞ İNGİLİZCESİ PROGRAMI

(APP-Access to Professional Program)

 

Ders Sayısı

80

80

80

80

80

80

80

80

Eğitim Programı

1A

1B

2A

2B

3A

3B

4A

4B

Seviyeler

BEGINNER

INTERMEDIATE UPPER INTERMEDIATE ADVANCED
1

(Temel)

2

(Orta)

3

(İleri)

4

(ileti +)