Genel Amaçlı Dil Programları (GPP)

Eğitim programı İsviçre Bern’de bulunan inlingua International Araştırma ve Geliştirme Merkezi tarafından hazırlanmıştır. Yabancı dil eğitimiyle ilgili gelen talepler karşısında ideal çözümler sunan inlingua® için belirleyici faktör, kişinin dil öğrenimindeki hedefidir. Bu nedenle kişinin ihtiyaçlarına uygun program, ders sayısı, eğitim programının ve ders saatlerinin düzeni önem arz eder. Dil becerileri yazılı ve sözlü olarak değerlendirilen ve ihtiyaç analizi yapılan kişi dildeki amaçlarına uygun programa yerleştirilir.

Hedeflenen dilde hiçbir bilgisi olmayan kişiler kendilerini ifade edebilmek için gerekli temel bilgiye bu programla sahip olmaktadır. Dilbilgisi yapıları ve daha fazla kelime öğrenmeye ihtiyacı olanlar programdan yararlanmaktadır. Hedef dilde bilgi birikimi olan ve olaylar karşısında kendini basit şekilde ifade edenler programla doğal ve daha akıcı konuşabilmektedir.


Dilbilgisi düzeyi iyi seviyede olan ancak konuşma açısından güven kazanmak isteyenler programdan faydalanabilmektedir. Dil hakimiyeti olanlar program ile dilin farklı yapılarını kullanarak ifade çeşitliliğini sağlayabilmektedir.

inlingua® GENEL İNGİLİZCE PROGRAMI

(GPP-General Purpose Program)

 

Ders Sayısı

80

80

80

80

80

80

80

80

80

Kurlar

1A

1B

2A

2B

3A

3B

4A

4B

5

Seviyeler

BEGINNER

INTERMEDIATE UPPER INTERMEDIATE ADVANCED ADVANCED +
1 2 3 4 5